przeważnie nie trzeba określać na co potrzebne są nam pieniądze. Daje to sporą dowolność; kredyt gotówkowy jest jedną z najbardziej korzystnych opcji, gdy budżet naszego gospodarstwa domowego przeżywa nagły kryzys finansowy; kredyt gotówkowy może być zaciągnięty nawet na kwotę 100 tysięcy złotych; formalności, w porównaniu z innymi rodzajami kredytu, są niewielkie, często wręcz ograniczone do niezbędnego minimum. Jest więc to wygodny i stosunkowo szybki sposób na uzyskanie potrzebnych środków pieniężnych; możliwość załatwienia wstępnych formalności przez Internet, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu; kredyt gotówkowy przyznawany jest stosunkowo szybko. Decyzja zazwyczaj zapada w ciągu jednego dnia roboczego. Natomiast, gdy od razu dostarczymy bankowi wszystkie niezbędne dokumenty oraz gdy bank może szybko sprawdzić naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, to często wystarczy zaledwie kilkanaście minut na podjęcie decyzji. W chwili, jej zapadnięcia pieniądze są praktycznie od razu do naszej dyspozycji. Niektórzy więc określają kredyty gotówkowe mianem szybkich pożyczek; kredyt gotówkowy można otrzymać w najbardziej dogodnej dla siebie formie: czek bankowy, gotówka, przelew. W ostatnim przypadku można również przelać pieniądze na konto bankowe w innym banku niż ten w którym zaciągnęliśmy kredyt gotówkowy. Istnieje także możliwość podziału przyznanej, w umowie kredytowej, kwoty na transze; niezależnie od tego jaką kwotę chcemy od banku pożyczyć, nie ma wymogu wkładu własnego; kredyt gotówkowy daje możliwość dopasowania okresu spłaty do własnych możliwości, tak aby wielkość rat była rozsądna w stosunku do płaconych odsetek; kredyt gotówkowy posiada istotne udogodnienie w postaci możliwości wcześniejszej spłaty zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych opłat; kredyty gotówkowe w ofertach różnych banków zawierają także szereg innych udogodnień, jak np.: zwolnienie z odsetek w okresie kilku miesięcy, możliwość wstrzymania spłaty, malejące raty itd.
Najlepsze Kredyty samochodowe ,mieszkaniowe 2014 rok
NOWE POŻYCZKI CHWILÓWKI  są produktem finansowym oferowanym przez różne instytucje kredytowe. Istotą kredytów tego rodzaju jest „pożyczanie” pieniędzy na dowolny cel. Z tego też powodu jest najbardziej popularnym produktem na rynku usług bankowych. Formalności w wielu przypadkach ograniczają się do minimum. W zależności od kwoty nie są konieczne nawet zaświadczenia o dochodach – wystarczy tylko dokument potwierdzający tożsamość.  
NOWE POŻYCZKI gotówkowe charakteryzują się dość wysokim oprocentowaniem (w porównaniu z kredytami hipotecznymi) oraz krótkim okresem kredytowania. Choć istnieją banki, które udzielają kredytów nawet na 8 lat, to w większości przeważają instytucje oferujące pomoc do 2-3 lat. Kredyty tego rodzaju charakteryzują się również określoną kwotą maksymalną. Najczęściej kwoty sięgają od kilkuset złotych do 100 tysięcy złotych.

marża

Banki po raz kolejny obniżyły marże kredytów w złotówkach i kredytów w euro. Najlepszy kredyt w złotych daje obecnie ING, a w euro najlepszy jest DB PBC i DnB Nord. Średnia marża dla kredytów w złotych spadła do 1,3 p.p. Dla kredytów w euro marża wynosi 2,18 p.p. Niestety jednak rosną stopy procentowe, a wraz z nimi w górę idzie średnia wysokość raty i kurczy się zdolność kredytowa. Obecnie już tylko Getin Bank daje kredyt na stukrotność zarobków- kredyt Stokrotka. W przypadku kredytów w euro zdolność kredytowa nieznacznie wzrosła. Obecnie jedynie siedem banków da kredyt z marżą 1 pp. – np. BZ WBK, Deutsche Banku PBC, DnB Nord, ING BSK. Niewiele wyższe marże Blisko tak niskiej marży są także Nordea i Lukas oraz PKO BP. Marże 1,15pp ma także Alior Bank, podobną Polbank. Pierwsze miejsce w rankingu dla kredytów w złotych zajmuje ING Bank Śląski. A to dlatego, że obniżył marże i prowizje. Bank ma obecnie prowizję 1,4 proc. Nie ma dużych wymagań co do zakupu dodatkowych produktów – wystarczy korzystać z konta osobistego. Jest gotów pożyczyć aż stukrotność zarobków. Oferta ma też jednak ograniczenia – możliwość sfinansowania jedynie 90% wartości nieruchomości i okres kredytowania do 30 lat. Dobrą ofertę mają BZ WBK, DB PBC, Raiffeisen. Każdy z tych banków ma marżę w wysokości 1 p.p. W BZ WBK klient musi zapłacić prowizję w wysokości co najmniej 2 proc. W DB PBC można mieć niską marżę, ale jedynie w przypadku uczestnictwa w programie regularnego oszczędzania. W Raiffeisen Bank należy przez cały okres spłaty kredytu, co roku opłacać składki ubezpieczeniowe, a przynajmniej ubezpieczenie na życie ze składką 0,25 proc. rocznie. Dodatkowo klient przez dwa lata powinien oszczędzać co najmniej 0,1 proc. wartości kredytu miesięcznie. Nieźle jest w DnB Nord, gdzie przez pierwszy rok klient nie ma w ogóle marży, a od drugiego roku wynosi ona 1 p.p. Ale konieczne jest założenie odpłatnego konta i opłacanie ubezpieczeń przez minimum pięć lat. Kredyt w euro oferuje 11 banków. Niskie marże są w Raiffeisenie (1,6 p.p.), Aliorze (2,2 p.p.), Polbanku (1,5 pp) Dla porównania w Getin Banku marża wynosi 4,65 p.p. Najlepszą ofertę kredytu w euro kolejny kwartał ma DB PBC. Marża wyniesie 1,4 p.p., a prowizja 0zł. Ale klient musi jednak zaangażować się w program inwestycyjny . Druga pozycja w kredytach w euro to DnB Nord. Bank w pierwszym roku nie pobiera marży, a od drugiego wynosi ona 1,4 p.p. Oczekuje też opłacenia ubezpieczenia na życie przez pięć lat oraz założenia konta i przelewania na nie wynagrodzenia. Jeśli chodzi o kredyt we frankach to został w ofercie jeden bank – Nordea.
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW