Jeśli kupić mieszkanie to teraz. Bo od stycznia...

Tylko niespełna dwa miesiące pozostały planującym kupno mieszkania, by uciec przed kolejną rekomendacją KNF narzucającą bankom dokręcenie kredytowej śruby. Wprawdzie zdaniem ekspertów ceny mieszkań będą wciąż spadały, jednak kwoty jakie banki będą nam skłonne pożyczyć na ich kupno, zmniejszą się nawet o połowę. Argumentem przemawiającym za postaraniem się o kredyt właśnie teraz, jest decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp procentowych. Obniżenie stóp procentowych to dobra wiadomość dla osób już posiadających kredyty w euro, jak i dla tych, które myślą o jego zaciągnięciu. Oprocentowanie takich pożyczek jest najczęściej oparte o stawki euribor, które maleją wraz z obniżką stóp procentowych. A jak wygląda sytuacja na rynku nieruchomości? - W ostatnich miesiącach zanotowaliśmy wzrost zawieranych transakcji i ożywienie - mówi Money.pl Katarzyna Lubaś, ekspert rynku nieruchomości z centrum Amron. - Widać to wyraźniej w przypadku nowych mieszkań. Na rynku wtórnym, sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Zależnie od miasta i lokalizacji nieruchomości notujemy spadki cen i jednocześnie niewielkie wzrosty. Chociaż w zdecydowanej większości miast można mówić o spadkach - dodaje. ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA FORMULARZY  zapoznaj się z ofertą i wypełnij odpowiedni formularz.dzięki temu zdąrzysz z kredytem mieszkaniowym na starych warunkach.

news

Od przyszłego roku rata kredytu nie będzie mogła przekraczać 42 procent zarobków klienta. To efekt kolejnej nowelizacji rekomendacji S wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dziś osoby zarabiające więcej niż średnia krajowa na spłatę kredytu hipotecznego mogą wydać nawet 65 procent swoich zarobków, a te z dochodami równymi lub mniejszymi od przeciętnej płacy połowę. Od początku 2012 roku limit spadnie do maksymalnie 42 procent - pisze Dziennik Gazeta Prawna. Poza tym banki, obliczając naszą zdolność kredytową, będą zakładać, że kredyt w euro lub we frankach zostanie spłacony w ciągu 25 lat, nawet jeśli w rzeczywistości spłata pożyczki potrwa 40 lat.
dla tego kredytmieszkaniowy.manifo.com
zachęca do składania wniosków o kredyty mieszkaniowe na naszej stronie w celu szybszego rozpatrzenia na starych zasadach.
Z powodu tych zmian maksymalna zdolność kredytowa w 2012 roku w walucie może być nawet o połowę mniejsza niż dziś - mówi Jerzy Węglarz z Home Brokera. Tymczasem już teraz jest ona o 20 procent niższa niż przy takim samym kredycie w polskiej walucie.

NIE ZWLEKAJ ZŁÓŻ WNIOSEK
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW