przeważnie nie trzeba określać na co potrzebne są nam pieniądze. Daje to sporą dowolność; kredyt gotówkowy jest jedną z najbardziej korzystnych opcji, gdy budżet naszego gospodarstwa domowego przeżywa nagły kryzys finansowy; kredyt gotówkowy może być zaciągnięty nawet na kwotę 100 tysięcy złotych; formalności, w porównaniu z innymi rodzajami kredytu, są niewielkie, często wręcz ograniczone do niezbędnego minimum. Jest więc to wygodny i stosunkowo szybki sposób na uzyskanie potrzebnych środków pieniężnych; możliwość załatwienia wstępnych formalności przez Internet, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu; kredyt gotówkowy przyznawany jest stosunkowo szybko. Decyzja zazwyczaj zapada w ciągu jednego dnia roboczego. Natomiast, gdy od razu dostarczymy bankowi wszystkie niezbędne dokumenty oraz gdy bank może szybko sprawdzić naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, to często wystarczy zaledwie kilkanaście minut na podjęcie decyzji. W chwili, jej zapadnięcia pieniądze są praktycznie od razu do naszej dyspozycji. Niektórzy więc określają kredyty gotówkowe mianem szybkich pożyczek; kredyt gotówkowy można otrzymać w najbardziej dogodnej dla siebie formie: czek bankowy, gotówka, przelew. W ostatnim przypadku można również przelać pieniądze na konto bankowe w innym banku niż ten w którym zaciągnęliśmy kredyt gotówkowy. Istnieje także możliwość podziału przyznanej, w umowie kredytowej, kwoty na transze; niezależnie od tego jaką kwotę chcemy od banku pożyczyć, nie ma wymogu wkładu własnego; kredyt gotówkowy daje możliwość dopasowania okresu spłaty do własnych możliwości, tak aby wielkość rat była rozsądna w stosunku do płaconych odsetek; kredyt gotówkowy posiada istotne udogodnienie w postaci możliwości wcześniejszej spłaty zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych opłat; kredyty gotówkowe w ofertach różnych banków zawierają także szereg innych udogodnień, jak np.: zwolnienie z odsetek w okresie kilku miesięcy, możliwość wstrzymania spłaty, malejące raty itd.
Najlepsze Kredyty samochodowe ,mieszkaniowe 2014 rok
NOWE POŻYCZKI CHWILÓWKI  są produktem finansowym oferowanym przez różne instytucje kredytowe. Istotą kredytów tego rodzaju jest „pożyczanie” pieniędzy na dowolny cel. Z tego też powodu jest najbardziej popularnym produktem na rynku usług bankowych. Formalności w wielu przypadkach ograniczają się do minimum. W zależności od kwoty nie są konieczne nawet zaświadczenia o dochodach – wystarczy tylko dokument potwierdzający tożsamość.  
NOWE POŻYCZKI gotówkowe charakteryzują się dość wysokim oprocentowaniem (w porównaniu z kredytami hipotecznymi) oraz krótkim okresem kredytowania. Choć istnieją banki, które udzielają kredytów nawet na 8 lat, to w większości przeważają instytucje oferujące pomoc do 2-3 lat. Kredyty tego rodzaju charakteryzują się również określoną kwotą maksymalną. Najczęściej kwoty sięgają od kilkuset złotych do 100 tysięcy złotych.

SPRZEDAŻ MIESZKANIA W TRAKCIE KREDYTU

Życie pisze różne scenariusze i mając kredyt na daną nieruchomość, możesz potrzebować ją sprzedać przed zakończeniem spłaty kredytu. Czy jest w ogóle taka możliwość? Jakie niesie ze sobą konsekwencje i komplikacje? Takie pytania na pewno sobie zadasz. W zasadzie należy zacząć od tego, czy nieruchomość jest obciążona hipoteką. Jeśli nie, to banku w zasadzie nie interesuje co z nią robisz. Po prostu sprzedajesz i z pieniędzmi robisz co uważasz, bo nawet nie musisz (chyba że chcesz) spłacić wcześniej kredyt. Jeśli natomiast bank posiada hipotekę na Twojej nieruchomości, to na pewno nie możesz takiej nieruchomości sprzedać bez zgody banku. I tutaj większość osób, może mieć wątpliwości, czy bank wyrazi zgodę, czy np. nie zablokuje transakcji. Należy podkreślić, że hipoteka jest związana z nieruchomością a nie bezpośrednio z jej właścicielem. Jednym słowem, sprzedać możesz z hipoteką jeśli tylko znajdziesz nabywcę, który kupi nieruchomość obciążoną hipoteką. Może to być osoba, która także będzie wspierać się kredytem, być może nawet w tym samym banku. W Polsce ludzie jeszcze nie mają zaufania do mieszkań obciążonych hipoteką, ale w krajach zachodnich takich transakcji jest bardzo dużo i w naszym kraju również ich liczba będzie wzrastać.

Procedura najogólniej pisząc wygląda tak: znajdujesz kupca na mieszkanie (dom) , zgłaszasz do banku chęć sprzedaży mieszkania (domu) i wcześniejszej spłaty kredytu, bank wyraża zgodę na zniesienie hipoteki w przypadku spłaty kredytu, wystawia zaświadczenie o kwocie do spłaty podpisujecie akt notarialny, kupujący (lub bank kupującego) wpłaca na rzecz Twojego banku uzgodnioną kwotę, a resztę wpłaca Tobie. Chyba, że jest sytuacja odwrotna, że środki od kupującego nie wystarczają na spłatę Twojego kredytu, wtedy Ty musisz spłacić bankowi resztę. Zanim jednak zaczniesz szukać kupca zadaj sobie następujące pytania: 1) czy Twoja nieruchomość jest więcej warta niż Twój kapitał do spłaty w banku ? Jeśli tak nie jest, to będziesz musiał być przygotowany do dopłaty różnicy 2) czy w związku z wcześniejszą CAŁKOWITĄ spłatą kredytu poniesiesz jakieś (jakie?) koszty w banku. Najczęściej jest to prowizja od spłacanej kwoty. Jeśli są prowizje i inne opłaty to wróć do punktu 1 i przelicz wszystko dokładnie. Jest jeszcze jedna kwestia, podatkowa. Na tę chwilę istnieje ulga meldunkowa, czyli jeżeli sprzedajesz nieruchomość w której byłeś zameldowany co najmniej 1 rok, to wówczas nie płacisz podatku. Należy oczywiście sprawdzić to w Urzędzie Skarbowym przed rozpoczęciem działań w celu sprzedaży.
ŹRÓDŁO:KREDYT-PORADNIK.PL
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW