przeważnie nie trzeba określać na co potrzebne są nam pieniądze. Daje to sporą dowolność; kredyt gotówkowy jest jedną z najbardziej korzystnych opcji, gdy budżet naszego gospodarstwa domowego przeżywa nagły kryzys finansowy; kredyt gotówkowy może być zaciągnięty nawet na kwotę 100 tysięcy złotych; formalności, w porównaniu z innymi rodzajami kredytu, są niewielkie, często wręcz ograniczone do niezbędnego minimum. Jest więc to wygodny i stosunkowo szybki sposób na uzyskanie potrzebnych środków pieniężnych; możliwość załatwienia wstępnych formalności przez Internet, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu; kredyt gotówkowy przyznawany jest stosunkowo szybko. Decyzja zazwyczaj zapada w ciągu jednego dnia roboczego. Natomiast, gdy od razu dostarczymy bankowi wszystkie niezbędne dokumenty oraz gdy bank może szybko sprawdzić naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, to często wystarczy zaledwie kilkanaście minut na podjęcie decyzji. W chwili, jej zapadnięcia pieniądze są praktycznie od razu do naszej dyspozycji. Niektórzy więc określają kredyty gotówkowe mianem szybkich pożyczek; kredyt gotówkowy można otrzymać w najbardziej dogodnej dla siebie formie: czek bankowy, gotówka, przelew. W ostatnim przypadku można również przelać pieniądze na konto bankowe w innym banku niż ten w którym zaciągnęliśmy kredyt gotówkowy. Istnieje także możliwość podziału przyznanej, w umowie kredytowej, kwoty na transze; niezależnie od tego jaką kwotę chcemy od banku pożyczyć, nie ma wymogu wkładu własnego; kredyt gotówkowy daje możliwość dopasowania okresu spłaty do własnych możliwości, tak aby wielkość rat była rozsądna w stosunku do płaconych odsetek; kredyt gotówkowy posiada istotne udogodnienie w postaci możliwości wcześniejszej spłaty zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych opłat; kredyty gotówkowe w ofertach różnych banków zawierają także szereg innych udogodnień, jak np.: zwolnienie z odsetek w okresie kilku miesięcy, możliwość wstrzymania spłaty, malejące raty itd.
Najlepsze Kredyty samochodowe ,mieszkaniowe 2014 rok
NOWE POŻYCZKI CHWILÓWKI  są produktem finansowym oferowanym przez różne instytucje kredytowe. Istotą kredytów tego rodzaju jest „pożyczanie” pieniędzy na dowolny cel. Z tego też powodu jest najbardziej popularnym produktem na rynku usług bankowych. Formalności w wielu przypadkach ograniczają się do minimum. W zależności od kwoty nie są konieczne nawet zaświadczenia o dochodach – wystarczy tylko dokument potwierdzający tożsamość.  
NOWE POŻYCZKI gotówkowe charakteryzują się dość wysokim oprocentowaniem (w porównaniu z kredytami hipotecznymi) oraz krótkim okresem kredytowania. Choć istnieją banki, które udzielają kredytów nawet na 8 lat, to w większości przeważają instytucje oferujące pomoc do 2-3 lat. Kredyty tego rodzaju charakteryzują się również określoną kwotą maksymalną. Najczęściej kwoty sięgają od kilkuset złotych do 100 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie

Zaciągając kredyt hipoteczny każdy kredytobiorca zmuszony będzie wykupić co najmniej jedno ubezpieczenie powiązane z kredytem. Mowa tutaj o tzw. ubezpieczeniu pomostowym, które płaci się do momentu wpisu hipoteki do księgi wieczystej. Sprawdź teraz najlepsze kredyty hipoteczne w naszej porównywarce! Za drugie ubezpieczenie zapłacą klienci, którzy biorą kredyt bez wkładu własnego. Z reguły banki wymagają, by udział środków własnych w finansowanej inwestycji wynosił 20 proc. Jeśli nie wnosimy wkładu własnego, brakujące środki trzeba ubezpieczyć. Składa płacona jest z góry na okres trzech lub pięciu lat (w zależności od banku). Jeżeli w tym okresie w wyniku spłaty części kredytu jego kwota w stosunku do wartości zabezpieczenia (nieruchomości) nie osiągnie wymaganego przez bank poziomu, kredyt trzeba będzie ubezpieczyć na kolejny trzy lub pięcioletni okres. W niektórych bankach trzeba też wykupić ubezpieczenie na życie, które stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie kredytu. Cesja z polisy na życie może być też wymagana na przykład od kredytobiorców, którzy przekroczą określony wiek. W przypadku śmierci kredytobiorcy, nieruchomość odziedziczą jego spadkobiercy, ale również z kredytem. Wówczas suma ubezpieczenia na życie, która odpowiada aktualnemu saldu zadłużenia, wypłacona będzie instytucji finansowej i w ten sposób mieszkanie zostanie spłacone. Banki coraz częściej proponują też ubezpieczenia spłaty kredytu, głównie od ryzyka utraty pracy, następstw nieszczęśliwych wypadków czy chwilowej niezdolności do pracy. Nie są to ubezpieczenia obowiązkowe, ale ich wykupienie może skutkować obniżeniem marży czy prowizji. Alternatywę w postaci dodatkowej polisy trzeba dokładnie skalkulować – może się bowiem okazać, że bardziej opłaca się spłacać kredyt z wyższą marżą niż płacić za dodatkową polisę. Decydując się na wykupienie takiego ubezpieczenia, koniecznie trzeba sprawdzić zakres ochrony ubezpieczeniowej, na przykład ile rat kredytu spłaci za nas firma ubezpieczeniowa, jeżeli stracimy pracę. Sprawdź teraz najlepsze kredyty hipoteczne w naszej porównywarce! Comperia.pl
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW