przeważnie nie trzeba określać na co potrzebne są nam pieniądze. Daje to sporą dowolność; kredyt gotówkowy jest jedną z najbardziej korzystnych opcji, gdy budżet naszego gospodarstwa domowego przeżywa nagły kryzys finansowy; kredyt gotówkowy może być zaciągnięty nawet na kwotę 100 tysięcy złotych; formalności, w porównaniu z innymi rodzajami kredytu, są niewielkie, często wręcz ograniczone do niezbędnego minimum. Jest więc to wygodny i stosunkowo szybki sposób na uzyskanie potrzebnych środków pieniężnych; możliwość załatwienia wstępnych formalności przez Internet, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu; kredyt gotówkowy przyznawany jest stosunkowo szybko. Decyzja zazwyczaj zapada w ciągu jednego dnia roboczego. Natomiast, gdy od razu dostarczymy bankowi wszystkie niezbędne dokumenty oraz gdy bank może szybko sprawdzić naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej, to często wystarczy zaledwie kilkanaście minut na podjęcie decyzji. W chwili, jej zapadnięcia pieniądze są praktycznie od razu do naszej dyspozycji. Niektórzy więc określają kredyty gotówkowe mianem szybkich pożyczek; kredyt gotówkowy można otrzymać w najbardziej dogodnej dla siebie formie: czek bankowy, gotówka, przelew. W ostatnim przypadku można również przelać pieniądze na konto bankowe w innym banku niż ten w którym zaciągnęliśmy kredyt gotówkowy. Istnieje także możliwość podziału przyznanej, w umowie kredytowej, kwoty na transze; niezależnie od tego jaką kwotę chcemy od banku pożyczyć, nie ma wymogu wkładu własnego; kredyt gotówkowy daje możliwość dopasowania okresu spłaty do własnych możliwości, tak aby wielkość rat była rozsądna w stosunku do płaconych odsetek; kredyt gotówkowy posiada istotne udogodnienie w postaci możliwości wcześniejszej spłaty zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych opłat; kredyty gotówkowe w ofertach różnych banków zawierają także szereg innych udogodnień, jak np.: zwolnienie z odsetek w okresie kilku miesięcy, możliwość wstrzymania spłaty, malejące raty itd.
Najlepsze Kredyty samochodowe ,mieszkaniowe 2014 rok
NOWE POŻYCZKI CHWILÓWKI  są produktem finansowym oferowanym przez różne instytucje kredytowe. Istotą kredytów tego rodzaju jest „pożyczanie” pieniędzy na dowolny cel. Z tego też powodu jest najbardziej popularnym produktem na rynku usług bankowych. Formalności w wielu przypadkach ograniczają się do minimum. W zależności od kwoty nie są konieczne nawet zaświadczenia o dochodach – wystarczy tylko dokument potwierdzający tożsamość.  
NOWE POŻYCZKI gotówkowe charakteryzują się dość wysokim oprocentowaniem (w porównaniu z kredytami hipotecznymi) oraz krótkim okresem kredytowania. Choć istnieją banki, które udzielają kredytów nawet na 8 lat, to w większości przeważają instytucje oferujące pomoc do 2-3 lat. Kredyty tego rodzaju charakteryzują się również określoną kwotą maksymalną. Najczęściej kwoty sięgają od kilkuset złotych do 100 tysięcy złotych.

WIĘCEJ KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Banki udzielają więcej kredytów hipotecznych W I kwartale 2011 roku wzrosła wartość i liczba nowo udzielanych kredytów hipotecznych - minimalnie w ujęciu kwartalnym i bardzo znacząco w stosunku rok do roku. Natomiast po raz kolejny z rzędu, spadł udział kredytów hipotecznych udzielnych w walutach obcych. Więcej nowo udzielonych kredytów mieszkaniowych Według danych zamieszczonych w raporcie AMRON-SARFiN, okresie styczeń - marzec 2011 r. wartość nowo udzielonych kredytów hipotecznych wyniosła 12,252 mld zł. i była o 0,12% wyższa niż w okresie październik - grudzień 2010 r. oraz, aż o 24,9% większa niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Z kolei ilość nowo udzielonych kredytów mieszkaniowych wyniosła 57,578 tys. i była o 1,16% wyższa niż w okresie październik - grudzień 2010 r. oraz, aż o 19,16% większa niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Coraz mniej kredytów walutowych Z raportu AMRON-SARFiN wynika też, że w okresie styczeń - marzec 2011 r. trzeci kwartał z rzędu w dół poszedł udział kredytów hipotecznych w walutach obcych w całości wartości nowo udzielonych kredytów mieszkaniowych. W I kw. br. wyniósł on jedynie 19,4%, wobec 23,4% w IV kw. 2010 r. oraz 22,8% w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jeszcze większą różnicę widać zestawiając najnowsze dane do tych z poprzednich lat. W 2010 r. było to 25,4%, w 2009 r. 27,2%, a w roku 2008, aż 70,0%. W okresie styczeń - marzec 2011 r. kredyty w euro stanowiły 13,2% wszystkich nowo udzielonych kredytów hipotecznych (w IV. kw. było to 17,3%), kredyty we franku szwajcarskim stanowiły 6,1% (bez zmian), a te w dolarze odpowiadały za 0,1% całej akcji kredytowej (0,0% w okresie październik - grudzień ub.r.). Dane pochodzą z Raportu AMRON-SARFiN - ogólnopolskiego raportu o kredytach mieszkaniowych i cenach transakcyjnych nieruchomości
Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW